Get Adobe Flash player
Start Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

Więcej artykułów…

Ogłoszenia Duszpasterskie - XXIII Niedziela Zwykła 2017.09.10

1. W liturgii obecnego tygodnia: we wtorek przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, we środę Św. Jana Chryzostoma bp i dK, w czwartek obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża Św., w piątek wspomnienie NMP Bolesnej, w sobotę Św. Korneliusza p i Cypriana bp, mm.

2. Dzisiaj o 930 modlimy się w intencji Ojczyzny szczególnie pamiętając  o powstańcach Powstania Warszawskiego. Dopełnieniem tej modlitwy będzie dzisiejszy wieczór pieśni powstańczych przy ognisku przy starej plebanii o 1930. Na wspólne śpiewanie zapraszamy wraz ze Szkołą muzyczną JAMAHY mieszczącą się w nowej plebani, która organizuje dzisiaj i juto „dzień otwarty” w godz. 1100 – 1700.

3. We środę  – 13 września – uczestniczyć będziemy w kolejnej Procesji Fatimskiej. Rozpocznie się Mszą Św. o godz. 1800. Prowadzącymi będą Mieszkańcy Krasnystawskiej i Sportowej.

4. Jeszcze raz przypominamy o Mszach Św. dla dzieci i młodzieży. Uczniowie z klas od 0 do VI uczestniczą we Mszach Św. o 1045, uczniowie z Gimnazjum oraz młodzież ze szkół średnich o 930.

5. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania. W tym roku do tego sakramentu przystąpi w naszej Parafii młodzież z II i III klas gimnazjum. Wszystkich kandydatów, którzy chcieliby przyjąć ten sakrament     w tym roku szkolnym, zapraszamy na spotkanie wraz rodzicami    w niedzielę – 17 września – po Mszy Św. o godz. 180.

6. W czwartek – 14 września – w Parafii Św. Józefa o 1900 organizowany jest apel pielgrzymkowy. W przyszłości będzie się on odbywał każdego 14 dnia miesiąca. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w uwielbieniu i modlitwie do Maki Bożej.

7. Dziękujemy za ofiary złożone na prace prowadzone obecnie przez Parafię: Legioniści Maryi i uczestnicy pielgrzymki do Częstochowy 433 zł raz bezimienne 1000 zł z Łęcznej.

Dziękujemy także za ofiary złożone w sierpniu przez Mieszkańców Wiosek:

 • Kol. Stara Wieś  cz. I          60 zł
 • Kol. Stara Wieś  cz. II         40 zł
 • Kol. Trębaczów cz. V       420 zł / od czerwca do sierpnia /
 • Kol. Witaniów  cz. I            60 zł
 • Podzamcze cz. III i IV       230 zł
 • Kol. Podzamcze cz. II        215 zł
 • Kol. Podzamcze cz. IV      260 zł
 • Stara Wieś  cz. I                 620 zł
 • Stara Wieś  cz. II                350 zł / za lipiec /
 • Stara Wieś  cz. IV              345 zł
 • Stasin cz. I                          131 zł
  -------------------------------------------------
  Razem                          2 731 zł

 Bóg zapłać za złożone ofiary!

8. Od kilku lat brakuje w naszej Parafii chóru parafialnego, chcielibyśmy także, aby nadal była obecna schola dziecięca i młodzieżowa. Dlatego przyszłych chórzystów zapraszamy na spotkania w sobotę  o 1900, dzieci w piątki o 1630, a młodzież także w piątki o 1900 w pomieszczeniach naszej świetlicy.

9. Jak zawsze w każdą niedzielę czekają na nas tygodniki: w NIEDZIELI – Gdy świat się wali...Ratunek: pokuta i różaniec; w GOŚCIU NIEDZIELNYM – Co powiedziała Maryja w czasie jedynych uznanych objawień w Polsce?. Zachęcamy do lektury.

10. Na koniec coś o sporcie. W najbliższy piątek – 15 września – na łęczyńskim stadionie o 1800 mecz piłki nożnej kobiet POLSKA – BIAŁORUŚ  w ramach eliminacji Mistrzostw Świata. Wstęp wolny, na pewno czeka nas wiele emocji. Zachęcamy do kibicowania!

11. I jeszcze interesująca informacja. Katolickie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w przyszłą niedzielę – 17 września – zaprasza na Festyn integracyjny „Kolorowy Jarmark w barwach i klimacie dawnej Łęcznej”. Na Placu Kościuszki /przy fontannach/ od godz. 1300.

Ogłoszenia Duszpasterskie - XXII Niedziela Zwykła 2017.09.03

1. W tym tygodniu zgodnie z kalendarzem liturgicznym: w czwartek  przypada  wspomnienie Bł. Ignacego Kłopotowskiego prb i w sobotę Bł. Anieli Salawy dz.

2. W piątek – 8 września – obchodzić będziemy święto Narodzenia NMP, dawniej zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Msze Św. będą odprawiane o godz. 700, 930, 1130, 1630 i 1800. Podczas każdej Mszy Św. obrzęd błogosławieństwa nasion i ziarna siewnego.

3. We środę  – 13 września – uczestniczyć będziemy w kolejnej Procesji Fatimskiej. Prowadzącymi będą Mieszkańcy Krasnystawskiej i Sportowej.

4. W poniedziałek początek Roku Szkolnego. Msza Św. dla Uczniów   z pobliskiej szkoły, Nauczycieli i Wychowawców oraz Rodziców o godz. 800. Msza Św. dla społeczności Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego także w poniedziałek o godz. 900. Zapraszamy!

5. Z nowym rokiem szkolnym i katechetycznym przypominamy o Mszach Św. dla dzieci i młodzieży. Na Mszę Św. o godz. 1045 zapraszamy uczniów z klas od I do VI.  Uczniów z Gimnazjum oraz młodzież ze szkół średnich zapraszamy na 930.

Ministrantów, lektorów i kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie  w sobotę o 1030.

6. Po wakacjach powracamy do odprawiania Mszy Św. w II niedzielę miesiąca w intencji Ojczyzny. W następną niedzielę o przygotowanie liturgii prosimy Radę Duszpasterską.

7. Dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby naszej Parafii: pp. Dioniza i Bogusław Szwedowie z ul. Średniej 100 zł, p. Henryka Wnuszka z Witaniowa 50 zł oraz bezimiennie  50 zł z Kol. Trębaczów. Bóg zapłać za złożone ofiary!

8. Dzisiejszą niedzielą kończymy odprawianie wakacyjnej Mszy św. o 1930.

9. Niedzielny czas to okazja do ubogacenia treściami religijnymi. Polecamy tygodniki katolickie. W NIEDZIELI warto przeczytać: Narodowe dziękczynienie za koronację, Obrońmy Mary Wagner przed więzieniem, Podróż poślubna z Francji na Jasną Górę. W GOŚCIU NIEDZIELNYM: Niedziela bez Mszy nie jest niedzielą, basen w nawie głównej, Zaginiony duch porozumienia – co się stało z oryginałem postulatów.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

Statystyka

Odsłon : 753980