Get Adobe Flash player
Start Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 2018.01.01

1. Przypominamy, tym tygodniu przypada I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. W piątek spotkanie przygotowujących się do Bierzmowania o 1730. Od nowego roku Nabożeństwo Fatimskie w I soboty rozpoczynać będziemy o godz. 900 Różańcem, po którym nastąpi medytacja i Msza Św. odprawiana  w intencji czcicieli Różańca Św. i Kółek Różańcowych /w miejsce Mszy Św. odprawianej w I niedzielę miesiąca/. W sobotę przypominamy  o comiesięcznym czuwaniu po Mszy Św. wieczornej zakończonym Apelem o 2100. Czuwanie także rozpocznie się medytacją i Różańcem.

2. W sobotę – 6 stycznia – obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, dawniej zwaną Świętem Trzech Króli. Msze Św. będą odprawiane jak w niedzielę, Nieszpory o 1730. Podczas każdej Mszy Św. dokonamy obrzędu poświęcenia kadzidła i kredy na pamiątkę darów złożonych Dzieciątku przez Mędrców ze Wschodu. Taca w tym dniu zbierana będzie na rzecz Misji.

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego zapraszamy Parafian do udziału we wspólnym kolędowaniu – „Pokłonie Trzech Króli”. Rozpocznie się o 1145 na Pl. T. Kościuszki, gdzie nastąpi przedstawienie sceny Zwiastowania. Następnie wraz z Trzema Królami wyruszymy ulicami miasta  do kościoła Św. Barbary, gdzie Trzej Królowie przy szopce złożą dary. 
W programie kolędowania przewidziano wiele niespodzianek. Do udziału zachęcamy Wszystkich, Młodzież, szczególnie Dzieci z Rodzicami.  Przedszkolaków i uczniów szkół zachęcamy do wykonania własnej korony i gwiazdy. Mile są widziani uczestnicy w oryginalnych strojach

4. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:


  •  wtorek - 02 stycznia 1530 ul.: Pańska, 3 Maja
  • środa - 03 stycznia 1530 ul.: Rynek III - bloki 33, 34, 35, domki jednorodzinne przy Rynku III, Łańcuchowska,
  • czwartek - 04 stycznia 1530 ul.: Partyzancka, Bożniczna, Krasnystawska, Sportowa,
  • piątek - 05  stycznia 1530 ul.: Rynek  II


5.   Podczas trwania  kolędy kancelaria parafialna czynna będzie przed południem od 900 do 1000 oraz po Mszy Św. wieczornej.

6. W następną niedzielę – 7 stycznia – po Mszy Św. o 1200, Uczniowie

ze Szkoły przy ul. Piłsudskiego wraz z Nauczycielami zapraszają na Przestawienie Bożonarodzeniowe pt. „Wigilijny Pociąg”. Adresowane jest dla Wszystkich. Zapraszamy.

W pierwszy dzień nowego roku w imieniu Zespołu Duszpasterskiego  i Rady Duszpasterskiej Naszej Parafii składamy Najlepsze Życzenia. Niech ten Rok dla Wszystkich Naszych Parafian okaże się Rokiem Łaski od Pana. Niech się stanie czasem umocnienia wiary i nadziei, a okazane i przejęte dobro niech będzie potwierdzeniem miłości Pana Boga i ludzi, z którymi dane jest nam iść przez ten świat. Niech zawsze towarzyszy nam opieka Św. Bożej Rodzicielki.

Szczęść Boże !

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości 

Statystyka

Odsłon : 1047837