Get Adobe Flash player
Start Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

Więcej artykułów…

Ogłoszenia Duszpasterskie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 2017.06.15

1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Bożego Ciała. Przeżywać ją chcemy jako dzień radosnego dziękczynienia za Ofiarę Nowego Przymierza i obecność Chrystusa pośród nas pod postaciami chleba i wina. Msze Św. o godz. 730, 930, po skończonej procesji około godz. 1200 oraz po południu o 1800.

2. Po Mszy Św. o 930 rozpocznie się Procesja eucharystyczna. Jej trasa prowadzić będzie ulicami: Świętoduską, Aleją MB Fatimskiej, przejściem między blokami przy Górniczej 3 i 5, Piłsudskiego, Tysiąclecia, Pl. Kościuszki, Rynkiem II. Nowokościelną, 11 Listopada - do kościoła. Podczas Procesji Bożego Ciała zachowajmy właściwą postawę, niech udział w niej będzie wyrazem naszej modlitwy, aktem wiary.

3. Z dzisiejszą uroczystością wiąże się Oktawa Bożego Ciała. Każdego dnia po Mszy Św. wieczornej zachęcamy do uczestnictwa w Procesji eucharystycznej wokół kościoła.

4. Przypominamy, taca w uroczystość Bożego Ciała zbierana jest na Centrum Jana Pawła II w Lublinie, w następną niedzielę na Seminarium Duchowne.

5. Dzisiaj odbędzie się jubileuszowy, XV Koncert Chwały. W tym roku towarzyszy mu hasło Światło, nawiązujące i skupiające się na Eucharystii. Po raz pierwszy Koncert Chwały odbędzie się na Placu Zamkowym, początek o godz. 19.00. Głównym gościem Koncertu będzie Natalia Kukulska. Na scenie wystąpią także:  Mariusz Matera, lubelska wspólnota Guadalupe, Gospel Rain  i 100-osobowy Chóru dla Jezusa. Centralnym punktem wydarzenia będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Podczas koncertu Chwały przeprowadzone będą także dwie inicjatywy charytatywne.

6. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 16 czerwca 2017 r. (piątek po Uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej).

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela Najświętszej Trójcy 2017.06.11

1. W tym tygodniu: we wtorek obchodzić będziemy wspomnienie Bł. Władysława Gorala bp, Kazimierza Gostyńskiego prb, Antoniego Zawistowskiego prb i Stanisława Mysakowskiego prb mm; we wtorek Św. Antoniego z Padwy prb, we środę Bł. Michała Kozala bp m.

2. W czwartek – 15 czerwca – przypada uroczystość Bożego Ciała. Przeżywać ją będziemy jako dzień radosnego dziękczynienia za Ofiarę Nowego Przymierza i obecność Chrystusa pośród nas pod postaciami chleba i wina. Msze Św. o godz. 730, 930, po skończonej procesji około godz. 1200 oraz po południu o 1800.

3. Po Mszy Św. o 930 rozpocznie się Procesja eucharystyczna. Jej trasa prowadzić będzie ulicami: Świętoduską, Aleją MB Fatimskiej, przejściem między blokami przy Górniczej 3 i 5, Piłsudskiego, Tysiąclecia, Pl. Kościuszki, Rynkiem II. Nowokościelną, 11 Listopada - do kościoła. Ołtarze usytuowane będą: przy Al. MB Fatimskiej, przed remizą strażacką, obok sklepu meblowego przy Pl. Kościuszki i na Rynku II.

O przygotowanie dekoracji prosimy: I ołtarz – Mieszkańców z bloku Górniczej 9, ołtarz II – Krasnystawskiej i Sportowej, ołtarz III – Średniej oraz ołtarz IV Kanałowej i Pl. Kanałowego. Wszystkich mieszkających przy trasie procesji prosimy o odpowiednią dekorację swoich mieszkań.

Podczas Procesji Bożego Ciała zachowajmy właściwą postawę, niech udział w niej będzie wyrazem naszej modlitwy, aktem wiary, a nie świątecznym spacerem. Na procesję weźmy książeczki do nabożeństwa, by posiadając teksty pieśni uczestniczyć we wspólnym śpiewie. Asystę procesyjną prosimy o podjęcie koniecznych przygotowań. Liczymy na udział w procesji pocztów sztandarowych, Dzieci, które niedawno  przystąpiły do I Komunii Św. wraz z Rodzicami, Młodzieży z KSM - u, Legionistów Maryi, Rodzin z Domowego Kościoła, Bractwa Najświętszego Sakramentu, Lektorów  i Ministrantów.

Dzieci z klas III i młodsze / dziewczęta i chłopców / zapraszamy na próbę sypania kwiatków i przygotowanie do udziału w procesji we wtorek i środę o godz. 1700.

4. Z czwartkową uroczystością wiąże się Oktawa Bożego Ciała. Każdego dnia po Mszy Św. wieczornej zachęcamy do uczestnictwa w Procesji eucharystycznej wokół kościoła.

5. We wtorek – 13 czerwca – uczestniczyć będziemy w kolejnej Procesji Fatimskiej. Rozpocznie się Mszą św. o 1800. Prowadzącymi będą członkowie Bractwa Najświętszego Sakramentu.

6. Podobnie jak w latach poprzednich planujemy – 3 lipca –  pieszą pielgrzymkę do Płaczącej Pani w archikatedrze lubelskiej. Zapisy od przyszłej niedzieli. Opłata organizacyjna 10 zł.

7. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Parafii: bezimiennie  500 zł z ul. Górniczej i 100 zł ze Starej Wsi.

Dziękujemy również za ofiary złożone w maju przez Mieszkańców naszych wiosek:


 • Kol. Stara Wieś cz. I                     60 zł
 • Kol. Trębaczów cz. II                  340 zł
 • Kol. Trębaczów cz. III                 208 zł
 • Kol. Trębaczów cz. V                  540 zł / od lutego do maja /
 • Kol. Witaniów cz. I                     240 zł / od lutego do maja /
 • Kol. Podzamcze cz. I                   410 zł / za kwiecień i maj /
 • Kol. Podzamcze cz. II                  375 zł
 • Kol. Podzamcze cz. III                 380 zł / za kwiecień i maj /
 • Kol. Podzamcze cz. IV                 170 zł
 • Kol. Podzamcze cz. V                  490 zł / za kwiecień i maj /
 • Stara Wieś cz. III                         130 zł
 • Stara Wieś cz. IV                         340 z
  ł--------------------------------------------- 
 • Razem                                       3 683 zł


Bóg zapłać Składającym i Zbierającym ofiary!

 8. Taca w uroczystość Bożego Ciała zbierana będzie na Centrum Jana Pawła II w Lublinie, w następną niedzielę na Seminarium Duchowne.

9. Dzisiaj o 1900 Nabożeństwo poświęcenia pól w Witaniowie następną niedzielę – 18 czerwca – również o 1900 w Kol. Podzamcze .

10. Łęczyński Chór „Cordi est” obchodzi jubileusz 10-lecia działalności.    Z tej okazji Chórzyści zapraszają dzisiaj na Mszę Św. o godz. 1200 i uroczysty koncert jubileuszowy w kościele Św. Józefa.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 

Statystyka

Odsłon : 753980