Get Adobe Flash player
Start Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

Więcej artykułów…

Ogłoszenia Duszpasterskie - XIV Niedziela Zwykła 2017.07.09.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzić będziemy: we wtorek święto Św. Benedykta op., we środę wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu bp, m, w czwartek Św. pustelników – Andrzeja Świerada i Benedykta, w sobotę Św. Bonawentury bp dK.

2. W najbliższy czwartek – 13 lipca – pojmiemy kolejną Procesję Fatimską. Jak zawsze w lipcu będzie modlitwą za naszych zmarłych. Rozpocznie ją Msza Św. o 1800. Prowadzącymi będą Mieszkańcy Witaniowa.

3. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Lublina do Częstochowy trwającej w dniach 3 – 14 sierpnia. Opłata organizacyjna łącznie   z przewozem bagaży  i ubezpieczeniem wynosi 75 zł. Jest możliwość zniżki       w uzasadnionych przypadkach. Zapisy prowadzimy do końca lipca.

4. W czasie wakacji świetlica działająca przy naszej Parafii zaprasza dzieci i młodzież do uczestnictwa w prowadzonych zajęciach – od poniedziałku do piątku w godz. od 1000 do 1400.

5. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Parafii: bezimiennie 50 zł i 100 zł z Kol. Trębaczów.

6. Dziękujemy również za ofiary złożone w czerwcu przez Mieszkańców wiosek:

 • Kol. Stara Wieś cz. I           60 zł
 • Kol. Trębaczów cz. III      208 zł
 • Kol. Witaniów cz. I             60 zł
 • Kol. Podzamcze cz. II       195 zł
 • Stara Wieś  cz. I                610 zł
 • Stara Wieś  cz. II               320 zł / za maj 400 zł /
 • Stara Wieś  cz. IV             350 zł
 • Stasin cz. I                      180 zł / za maj 190 zł /
  ------------------------------------------------------------------
  Razem                                    2 573 zł

 W pozostałych częściach trwa zbiórka. Bóg zapłać Składającym  i Zbierającym ofiary!

7. W ubiegłą niedzielę zbierane były ofiary na rzecz Stowarzyszenia „SILOE”. Zebrano 1 835,11 zł. Zarząd dziękuje za okazaną pomoc.

8. We wtorek – 11 lipca – organizatorzy ogólnopolskiej akcji „Warto być zdrowym” zapraszają o godz. 1000 do naszej świetlicy na bezpłatne spotkanie dotyczące skutecznego leczenia stawów, kręgosłupa, nadciśnienia, cukrzycy i innych chorób. Każdy z uczestników będzie mógł skorzystać z refundowanych porad oraz zabiegów. Zaproszenia na stoliku za ławkami.

9. Zmarł śp. ks. Kan. Stefan Orzeł. Przed laty pracujący w naszej Parafii. Data  i miejsce pogrzebu zostaną ustalone dopiero w poniedziałek.

Ogłoszenia Duszpasterskie - XIII Niedziela Zwykła 2017.07.02

1. Liturgia obecnego tygodnia: w poniedziałek obchodzić będziemy święto Św. Tomasza Ap, we czwartek wspomnienie Bł. Marii Teresy Łedóchowskiej dz, w sobotę Św. Jana z Dukli prb.

2. W tym tygodniu  przypada I piątek miesiąca.

3. Przypominamy, zbliża się  kolejna rocznica pojawienia się łez na obrazie Matki Bożej w katedrze lubelskiej. Po raz 19. z naszego Dekanatu     w poniedziałek - 3 lipca - wyruszy Piesza Pielgrzymka na uroczystości w Archikatedrze. Wyjście o 800 sprzed naszego kościoła. Przyjmujemy zgłoszenia w zakrystii i kancelarii. Opłata organizacyjna, w tym ubezpieczenie   i autokar w drodze powrotnej - 10 zł. Zachęcamy Parafian, a szczególnie młodzież, do udziału w pielgrzymowaniu. Uczmy się wciąż na nowo, co znaczą dla nas łzy na obrazie Płaczącej Pani z lubelskiej archikatedry.

4. Przed nami kolejna Procesja Fatimska. Jak zawsze w lipcu prowadzić będzie na cmentarz. Prowadzącymi będą Mieszkańcy Witaniowa.

5. Dziękujemy za ofiary złożone w maju przez Mieszkańców z bloku

Górnicza 13 - 150 zł za kwiecień i 150 zł za maj. Nie wspomnieliśmy o tym przez przeoczenie w ubiegłą niedzielę, za co przepraszamy i jeszcze raz dziękujemy.

6. Przypominamy, jak zawsze w okresie wakacji, w niedziele dodatkowa Msza Św. o godz. 1930,  a nauki przedmałżeńskie w środy o godz. 1930.

7.  Rodzina Radia Maryja organizuje Pielgrzymkę w dniu 9 lipca na Jasną Górę. Wyjazd o 400, powrót w tym samym dniu. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy także w zakrystii. Bliższe dane w gablotach.

8. W następną niedzielę – 9 lipca – o godz. 1600 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

9. Dzisiaj do puszek przed kościołem zbierane są ofiary dla Stowarzyszenia niepełnosprawnych SILOE jako pomoc w zorganizowaniu rekolekcji dla członków Stowarzyszenia.

10. W niedzielny czas polecamy lekturę tygodników katolickich. W NIEDZIELI: U Polaków w Niemczech: Jugendamty zabierają polskie dzieci, Amber Gold: Mechanizm brudnego złota, w dodatku lubelskim – 2 relacje z Łęcznej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM: Dlaczego katolik nie może należeć do masonerii? Nowi kardynałowie papieża Franciszka, Konstytucja wymaga zmian.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 

Statystyka

Odsłon : 753980