Get Adobe Flash player
Start Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

Więcej artykułów…

Ogłoszenia Duszpasterskie – Święto Przemienienia Pańskiego 2017.08.06

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w Łańcuchowie.

2.  Kalendarz liturgiczny na obecny tydzień. W poniedziałek przypada wspomnienie Św. Kajetana prb, we wtorek Św. Dominika prb, we środę święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża dz, w czwartek święto Św. Wawrzyńca diak / odpust w Rogóźnie /, w piątek Św. Klary dz.

3. Zbliża się kolejna Procesja Fatimska. W sierpniu – 13-tego w niedzielę – prowadzącymi będą Radni Rady Osiedla Starego Miasta. Za tydzień Procesja rozpocznie się po Mszy Św. o 1930 i prowadzona będzie po Parku III Tysiąclecia.

4. W czwartek – 3 sierpnia – rozpoczęła sie Piesza Pielgrzymka z Lublina do Częstochowy. Z naszej Parafii uczestniczą w niej  tylko 2 osoby. Wyrazem łączności z Pielgrzymami niech będzie nasza modlitwa w Ich intencji.

5. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Parafii: p. Joanna Witkowska z Witaniowa 50 zł, pp. Elżbieta i Tomasz Czechowscy z ul. Ogrodowej 200 zł, p. Bogdan Cieśliński z ul. Staszica 1200 zł, p. Helena Pawłowska i pp. Iwona i Stanisław Paszkiewiczowie z ul. Pasternik po 100 zł oraz  bezimiennie   50 zł z Kol. Trębaczów, 100 zł z ul. Kasztelańskiej, 100 zł    z Trębaczowa.

Dziękujemy naszym Kierowcom, Którzy z okazji poświęcenia pojazdów złożyli 2467 zł na zakup środków transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary!

Ogłoszenia Duszpasterskie - XVIII Niedziela Zwykła 2017.07.30

  1. Kalendarz liturgiczny na obecny tydzień. W poniedziałek przypada wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli prb, we wtorek  Św. Alfonsa Marii Liguori b dK, w piątek Św. Jana Marii Vianneya prb.
  2. W najbliższą niedzielę – 6 sierpnia – obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego – odpust w Łańcuchowie.
  3. Najbliższy piątek będzie I piątkiem miesiąca, sobota I  sobotą miesiąca. Podobnie jak w ubiegłym miesiącu Nabożeństwo Fatimskie rozpoczniemy modlitwą różańcową o 630, po której nastąpi medytacja i Msza Św.
  4. Przypominamy o czwartkowej adoracji Przenajświętszego Sakramentu. Adoracja rozpoczyna się po mszy Św. porannej, a kończy się przed Mszą Św. wieczorną.
  5. Dzisiaj z okazji niedawnego wspomnienia Św. Krzysztofa Patrona Kierowców po Mszach Św. o 730, 1200, 1800 i 1930 poświęcenie pojazdów. Do puszek, podczas poświęcenia, zbierane są ofiary jako forma pomocy Misjonarzom w zakupie środków transportu zgodnie  z hasłem 1 gr. za 1 km bezpiecznej jazdy.
  6. W czwartek – 3 sierpnia – rozpocznie się Piesza Pielgrzymka z Lublina do Częstochowy. Dotychczas z naszej Parafii zgłosiła się  tylko 1 osoba. Wyrazem łączności z Pielgrzymami niech będzie nasza modlitwa w Ich intencji. Podobnie jak w poprzednich latach, lubelskim pielgrzymom towarzyszy Radio eR. Wszystkie osoby, które z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu dla lubelskiego Kościoła oraz rodziny pielgrzymów, zachęcamy do słuchania relacji z Pielgrzymki na antenie Radia eR. Codziennie do 15 sierpnia będą transmitowane Msze Św., konferencje  i prowadzone reportaże z trasy Pielgrzymki.
  7. We wtorek – 1 sierpnia – obchodzić będziemy 73. rocznicę Powstania Warszawskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych, zapraszamy na spotkanie o godz. 1700 na Placu Powstań Narodowych / przed cmentarzem parafialnym /. Niech nasza obecność wyraża naszą pamięć i wdzięczność wobec bohaterskich Powstańców.
  8. 31 lipca (poniedziałek) odbędzie się spotkanie dla uczestników pieszej pielgrzymki do Częstochowy w kościele parafialnym św. Józefa w Łęcznej po mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 1840. Serdecznie zapraszamy!

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 

Statystyka

Odsłon : 753980