Start Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - VI Niedziela Wielkanocna 2019.05.26

1. W tym tygodniu w liturgii: w środę przypada wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dz., w piątek święto Nawiedzenia NMP.

Najbliższa sobota I sobotą miesiąca, o 900 Nabożeństwo fatimskie – różaniec, medytacja i Msza Św.

2. W następną niedzielę świętować będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Przypominamy o Nabożeństwach majowych. Odprawiane są w dni powszednie, w niedziele i święta o 1730.

4. Dziękujemy za ofiary złożone na obrazy tajemnic różańcowych: pp. Anna i Waldemar Monikowie z ul. Różanej 200 zł, Rodzice Dzieci przystępujących do I Komunii Św. 1 500 zł, p. Maria Piekarska z ul. Górniczej 100 zł  oraz bezimiennie z Rynku III 100 zł. Bóg zapłać za złożone  ofiary!

5. Dzisiaj Nabożeństwo poświęcenia pól dla Kol. Trębaczów o godz. 1900. Za tydzień o 1900 w Starej Wsi Stasin. Oczekujemy na następne zgłoszenia. Za tydzień – 2 czerwca – o godz. 1200 Msza Św. w intencji Mieszkańców Witaniowa i Kol. Witaniów.

6. W następną niedzielę – 2 czerwca – podczas Mszy Św. godz. o 1200 rocznica I Komunii Św.. Spotkanie przygotowujące dzieci do tej uroczystości w środę 29 maja – o godz. 1900.

7. W następną niedzielę również o godz. 1600 spotkanie Bractwa Najświętszego Sakramentu.

8. Zgodnie z decyzją Ks. Arcybiskupa, dzisiaj przed kościołem do puszek zbierane są ofiary jako pomoc poszkodowanym przez trąbę powietrzną w gminie Wojciechów. Jest też możliwość wpłat na konto, więcej informacji na stronie Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

9. Na końcu, jak zawsze, zachęta do lektury NIEDZIELI, bądź GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Skorzystajmy!


Ogłoszenia Duszpasterskie - V Niedziela Wielkanocna 2019.05.19

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 1200 38 - osobowa grupa dzieci przystąpi do I Komunii Św.. Prosimy Parafian o modlitwę w intencji Dzieci i Ich Rodziców.

2. W najbliższych dniach obchodzić będziemy: w środę wspomnienie Św. Ryty z., w piątek NMP Wspomożycielki Wiernych.

3. W sobotę – 25 maja – o godz. 1700 Nabożeństwo poświęcenia pól w Witaniowie i Kol. Witaniów, w niedzielę – 26 maja – o godz. 1900 w Kol. Trębaczów.

4. W następną niedzielę – 26 maja – Msza Św. na cmentarzu komunalnym o godz. 1500.

5. Z obiektywnych powodów została zmieniona data Bierzmowania i została ustalona w środę - 12 czerwca - o godz. 1600.

6. Cieszymy się, że na osiedlu Słoneczko została ukończona kapliczka upamiętniająca przyjęcie przez Polskę Chrystusa jako Króla i Pana. Warto podkreślić, iż po poświęceniu przy tej kapliczce Mieszkańcy Osiedla uczestniczą w Nabożeństwach majowych. Znaczący wkład w jej budowę włożyli Panowie: Tadeusz Jaskowski, Ludwik Warszawski, Grzegorz Jakubiec i Marian Woźnica. Dziękujemy również Panu Mariuszowi Urbasiowi z ul. Rynek II za ułożenie kostki przy kapliczce. Bóg zapłać Wszystkim Ofiarodawcom i Wszystkim Tym, Którzy przyczynili się do powstania kapliczki.

7. W dzisiejszych tygodnikach katolickich warto przeczytać:  w NIEDZIELIProfanacje w Polsce, Jakby Boga nie było…, Globalna ośmiornica; w GOŚCIU NIEDZIELNYM – Czym się kierować w wyborach do europarlamentu?, Jean Vanier – żołnierz, który oddał życie niepełnosprawnym, Nowe sanktuarium Św. Ryty  na mapie Polski.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

Statystyka

Odsłon : 1093435