Start Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła 2019.10.13

1. Dzisiejsza niedziela jest XIX Dniem Papieskim. Pamiętając o Św. Janie Pawle II, w miarę swoich możliwości, ofiarą wspierajmy Fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ofiary będą zbierane do puszek przed kościołem i na terenie naszego miasta.

2. Przypominamy, dzisiaj ostatnia Procesja Fatimska w tym roku. Rozpocznie się Msza Św. o godz. 1800. Prowadzącymi są Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów.

3. W tym tygodniu: we wtorek przypada wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dz., dK., we środę Św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek Św. Ignacego Antiocheńskiego bp i m, w piątek obchodzić będziemy święto Św. Łukasza Ew. patrona Służby Zdrowia, w sobotę Św. Jana Kantego prb patrona diecezji.

4. Jutro obchodzić będziemy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkich Nauczycieli, Wychowawców, Pracowników Oświaty zapraszamy na Mszę Św. o godz. 1800. Służbę Zdrowia zapraszamy na Mszę Św. w czwartek o godz. 1800.

5. Jeszcze raz zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Różańcowych: dzieci i wszystkich parafian zapraszamy każdego dnia o 1715.

6. Po złych doświadczeniach związanych z roznoszeniem kartek wypominkowych, proponujemy je wziąć z bocznych ołtarzy. Z podanymi imionami zmarłych składajmy w zakrystii, bądź z kancelarii. Data na kopercie jest zaproszeniem do wspólnej modlitwy w danym dniu. Różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach odprawiany będzie każdego dnia listopada o 1730.

7. Stowarzyszenie Kobiet „AMAZONKI” w Łęcznej zaprasza dzisiaj na Mszę Św. o 1200 w kościele Św. Józefa, po Mszy Św. o 1300 na Marsz Różowej Wstążki oraz na program, który prowadzony będzie w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Więcej informacji w gablotach.

8. Jak zawsze propozycja lektury czasopism katolickich. W NIEDZIELI przeczytajmy: Katolicka optyka wyborcza; Bł. ks. Jerzy Popiełuszko – Miałby dziś profil na Facebooku; Uczył, jak kochać Boga i Polskę – Kardynał Stefan Wyszyński - przyszłym błogosławionym. W GOŚCIU NIEDZIELNYM: Własnym szlakiem – o Kornelu Morawieckim, Siostry zza wielkiego muru – o zakonnicach w Chinach, Jakie podatki płacą księża i instytucje kościelne.

Ogłoszenia Duszpasterskie -XXVII Niedziela Zwykła 2019.10.06

1. W liturgii najbliższych dni: w poniedziałek przypada Wspomnienie NMP Różańcowej, w sobotę Bł. Jana Beyzyma prb.

2. W następną niedzielę, tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca, podczas Mszy Św. o 930 modlić będziemy w intencji Ojczyzny. O przygotowanie liturgii prosimy Młodzież z KSM-u.

Gościć też będziemy misjonarza O. Bogusława ze Zgromadzenia Ojców Białych rozpoczynając Tydzień Misyjny w naszej Parafii.

3. Przypominamy o Nabożeństwach różańcowych odprawianych codziennie o 1715. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, Wszystkich Parafian /w świątyni, bądź w domu/.

4. W następną niedzielę – 13 października –  ostatnia w tym roku Procesja Fatimska. Rozpocznie się Mszą Św. o godz. 1800. Prowadzącymi będzie Katolickie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów.

5. Dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby naszej Parafii: bezimiennie z Podzamcza, ze Starej Wsi i ze Starej Wsi Stasina po 100 zł, z ul. Armii Krajowej 500 zł, z ul. Cegielnianej 200 zł, z ul. Słonecznej 1000 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!

6. Ponownie ogłaszamy nabór kandydatów na ministrantów. Zapraszamy chłopców z klas  I - V Szkoły Podstawowej. Kolejne spotkanie organizacyjne w najbliższą sobotę – 12 października o godz. 1600 w salce ministranckiej /wejście od strony szkoły „Yamaha”/.

7. Środowiskowy Dom Samopomocy w Łęcznej zaprasza na spotkanie informacyjne dla niepełnosprawnych i ich rodzin. Spotkanie odbędzie się 10 października  /czwartek/ o 1330 w restauracji „Emocja”. Więcej informacji w gablotach.

8. Przypominamy, dzisiaj o godz. 1900 koncert z cyklu „Z klasyką przez Polskę” z udziałem Lilianny Stawarz  /klawesyn/ i Alicji Sierpińskiej /skrzypce barokowe/. Więcej szczegółów na plakacie w gablotach. Serdecznie zapraszamy.

9. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. W NIEDZIELI: temat numeru – Chwyć za różaniec, Utracone, ale nie na zawsze, Kto nie wierzy w diabła, nie wierzy w Ewangelię. W GOŚCIU NIEDZIELNYM: Wybory – rozstrzygamy o przyszłości Polski, Bez taryfy ulgowej – o Św. s. Faustynie i Bł. ks. Michale Sopocko, Wspomnienie o Janie Kobuszewskim.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Statystyka

Odsłon : 1104217