Start Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła 2019.09.15

1. Liturgia obecnego tygodnia: w poniedziałek przypada wspomnienie Św. Korneliusza, p. i Cypriana, bp., mm., we wtorek Bł. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, bp., w piątek Św. Andrzeja Kim Taegon prb., Pawła Chong Hasang i Tow. mm., w sobotę święto Św. Mateusza, Ap. i Ew..

2. Przypominamy, dzisiaj w Łęcznej Dożynki Gminno – Powiatowe. Rozpoczną się korowodem dożynkowym od ulicy Granicznej o 1045. Msza Św.    o 1200, miejsce świętowania obiekty stadionu „Górnika”.

3.  We środę - 18 września -  obchodzić będziemy święto Św. Stanisława Kostki patrona Polski i patrona dzieci i młodzieży. Młodzież z szkół średnich zapraszamy we wtorek na Mszę Św. o 1800.

Dzieci zapraszamy także we środę na Mszę Św. o godz. 1630. Podczas Mszy Św. obrzęd poświęcenia książek  i tornistrów. Pół godziny przed Mszami możliwość skorzystania ze spowiedzi.

Ponieważ nie z wszystkimi dziećmi nie mamy kontaktu na katechezie, rodziców prosimy o zachętę do uczestnictwa. Chyba warto, aby nowy rok szkolny był znaczony modlitwą, prośbą o Boże błogosławieństwo w nauce.

4. Trwają zapisy Dzieci z klas III w związku z rozpoczęciem przygotowań do I Komunii w bieżącym roku katechetycznym. Zgłoszenia przyjmujemy do końca tego miesiąca, w godzinach urzędowania kancelarii.

5. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii: wczorajsi Pielgrzymi Legionu Maryi do Częstochowy  370 zł oraz bezimiennie 200 zł z Parafii Św. Barbary.

6. Zbliża się 80. Rocznica bitwy o most lubelski w Łęcznej w czasie kampanii wrześniowej 1939 roku. Na uroczystości z tej okazji pan Burmistrz zaprasza w piątek – 20 września o 1100 przy Rondzie Łęczyńskich Bohaterów Września, przy ul. Braci Wójcickich.

7. W najbliższy piątek – 20 września – łęczyński klub „Górnik Łęczna” obchodzić będzie jubileusz 40-lecia. Zapraszamy na Mszę Św. odprawianą w naszej świątyni o godz. 1700 oraz na uroczystości na stadionie i mecz o 2009.

8. W następną niedzielę – 22 września – Pan Burmistrz zaprasza na Marsz Pamięci. Początek uroczystości o 1530 na Placu Kościuszki. Więcej informacji w gablotach.

9. We wtorek – 17 września – o godz. 1900 w auli Parafii Św. Barbary spotkanie pt. „Zagrożenia gender i LGBT. Jak uchronić nasze dzieci i młodzież”. Spotkanie poprowadzi p. Tomasz Pietucha – pełnomocnik Wojewody.

10. W 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz w 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego stowarzyszenie Lubelska Akademia Muzyki Dawnej zaprezentuje koncert poświęcony pamięci ofiar. Wykonawcą koncertów będzie Zespół Wokalny LAMD składający się z zawodowych wokalistów. Na program koncertów składać będą się pieśni patriotyczne i religijne z czasów okupacji 1939-1945, pieśni Powstania Warszawskiego, a także utwory Romana Padlewskiego- nieodżałowanej ofiary wojny. Koncert rozpocznie się o 1900 po Mszy Św. wieczornej w następną niedzielę – 22 września. Szczegółowy program w gablotach. Zapraszamy!

11. Dzisiaj do puszek przed kościołem zbierane są ofiary na Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu.

Ogłoszenia Duszpasterskie - XXIII Niedziela Zwykła 2019.09.08

1. W liturgii obecnego tygodnia: w czwartek przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, w piątek Św. Jana Chryzostoma bp i dK, w sobotę obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża Św..

2. W piątek  – 13 września – uczestniczyć będziemy w kolejnej Procesji Fatimskiej. Rozpocznie się Mszą Św. o godz. 1800. Prowadzącymi będą Mieszkańcy Górniczej 15 i 17.

3. Jeszcze raz przypominamy o Mszach Św. dla dzieci i młodzieży. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej uczestniczą we Mszach Św. o 1045, uczniowie z VIII klas, przygotowujący się do Bierzmowania oraz młodzież ze szkół średnich o 930.

4. W sobotę – 14 września – w Parafii Św. Józefa o 2000 organizowany jest Apel Młodych. Więcej informacji na Facebook – Apel Młodych.

5. W następną niedzielę – 15 września – odbędą się Dożynki Gminno – Powiatowe w Łęcznej, na które zapraszają Pan Leszek Włodarski Burmistrz Łęcznej oraz Pan Krzysztof  Niewiadomski Starosta Łęczyński. Rozpoczną się o 1030 korowodem z ul. Granicznej. Przy obiektach stadionu „Górnika” o godz. 1100 nastąpi otwarcie Dożynek, o 1200 Msza Św. i obrzęd dzielenia się chlebem. W programie również prezentacja gmin powiatu, konkurs wieńców, koncerty zespołów i inne atrakcje.

6. Od kilku lat brakuje w naszej Parafii chóru parafialnego, chcielibyśmy także, aby nadal była obecna schola dziecięca i młodzieżowa. Przyszłych chórzystów zapraszamy na spotkania w sobotę  o 1900. Dzieci chcące śpiewać w scholii zapraszamy na spotkanie w piątek o 1700.

7. Odwołujemy wyjazd na modlitewne spotkanie „Polska pod Krzyżem”, ponieważ zgłosiło się tylko 5 osób chętnych wzięcia udziału.

8.  Młodzież z KSM-u zapraszamy na spotkanie w piątek. Rozpocznie się tradycyjnie Mszą Św. o godz. 1800.

9. Jak zawsze w każdą niedzielę czekają na nas tygodniki: w GOŚCIU NIEDZIELNYM – polecamy szczególnie artykuły: Czy istnieje wojna sprawiedliwa?, Jaka jest prawda o płonących lasach w Amazonii i dlaczego te pożary powinny nas obchodzić?, Jak uchronić dziecko przed zagrożeniami, które może spotkać w internecie? w NIEDZIELI – temat numeru: Religia w szkole oraz odkryć Krzyż i Dwie myśli o Narodzinach Maryi.

Przy wyjściu z kościoła Legioniści Maryi rozdają numery DOBRYCH NOWIN. Zachęcamy do lektury.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Statystyka

Odsłon : 1102125