Start Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie – XV Niedziela Zwykła 2019.07.14

1. Zbliża się  uroczystość odpustowa ku czci Św. Marii Magdaleny - Patronki naszej Parafii. Nasze świętowanie rozpoczniemy w przeddzień Odpustu – w niedzielę 21 lipca – Mszą Św. o godz. 1900 na cmentarzu.

2. Uroczystość odpustowa jest okazją do uzyskania odpustu  zupełnego, który możemy ofiarować za bliską nam osobę zmarłą. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, Komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca Św., nasze wewnętrzne usposobienie zerwania z grzechem oraz nawiedzenie świątyni, w której obchodzona jest uroczystość odpustowa. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie Św. Bonawentury, bp., dK., we wtorek NMP z Góry Karmel, w sobotę bł. Czesława prb.

4. W dalszym ciągu zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Lublina do Częstochowy trwającej w dniach 3 – 14 sierpnia.

5. Dziękujemy za ofiary złożone na obrazy tajemnic różańcowych w ołtarzu Matki Bożej:  bezimiennie ze Starej Wsi 50 zł, z Łęcznej 1000 zł oraz z ul. Średniej 100 zł. Bóg zapłać!

6. Jak zawsze polecamy lekturę tygodników katolickich. W NIEDZIELI warto przeczytać: Niewierzące dzieci wierzących rodziców, Opiekunowie własnych rodziców, Bezpieczne wakacje; w GOŚCIU NIEDZIELNYM: Szkaplerz – płótno, które chroni, Bo życie jest żywe, Jak Lublin stał się Częstochową.

Ogłoszenia Duszpasterskie - XIV Niedziela Zwykła 2019.07.07

1. W liturgii obecnego tygodnia obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie Św. Jana z Dukli, prb., w czwartek święto Św. Benedykta, op., patrona Europy, w piątek wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp., m., w sobotę Św. pustelników – Andrzeja Świerada i Benedykta.

2. W najbliższą sobotę – 13 lipca – podejmiemy kolejną Procesję Fatimską. Jak zawsze w lipcu będzie modlitwą za naszych zmarłych. Rozpocznie ją Msza Św. o 1800. Prowadzącymi będą Mieszkańcy Starej Wsi.

3. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Lublina do Częstochowy trwającej w dniach 3 – 14 sierpnia. Opłata organizacyjna łącznie  z przewozem bagaży  i ubezpieczeniem wynosi 75 zł. Jest możliwość zniżki w uzasadnionych przypadkach. Zapisy prowadzimy do końca lipca.

4. W czasie wakacji świetlica działająca przy naszej Parafii zaprasza dzieci i młodzież do uczestnictwa w prowadzonych zajęciach – od poniedziałku do piątku w godz. od 1000 do 1400.

5. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Parafii: bezimiennie 100 zł ze Starej Wsi i 100 zł z kol. Trębaczów. Bóg zapłać!

6. Jeszcze jutro – 8 lipca – zbierane będą elektrośmieci przy garażach obok nowej plebanii. Dochód ze zbiórki przeznaczony jest na cele charytatywne.

7. W następną niedzielę gościć będziemy księdza Pawła pracującego na Ukrainie. Przed kościołem zbierać będzie ofiary, jako pomoc dla Parafii, w której jest duszpasterzem.

8. Ubogaćmy świąteczny czas lekturą tygodników katolickich.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

Statystyka

Odsłon : 1097723