Get Adobe Flash player
Start Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

Więcej artykułów…

Ogłoszenia Duszpasterskie - II Niedziela Adwentu 2017.12.10

1. W tym tygodniu: we wtorek obchodzić będziemy wspomnienie NMP    z Gwuadalupe, we środę Św. Łucji dz m, w czwartek Św. Jana od Krzyża prb DK.

2. Przypominamy o Roratach, są one szczególną formą adwentowego czuwania. Dzieci na Roraty zapraszamy wraz ze starszymi w środy i soboty o godz. 645. Zgodnie z tradycją, dzieci na Roraty przychodzą z lampionami.

Młodzież w zapraszamy na Roraty o godz. 600 we wtorek i w czwartek.

3. Za tydzień w III niedzielę  Adwentu rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje Adwentowe. Prowadzić je będzie ks. dr Łukasz Pyda z Lublina. Szczegóły Rekolekcji podamy w następną niedzielę.

4.  W piątkową uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zostały poświęcone opłatki. Chcielibyśmy, aby zostały przyjęte przez Parafian jako dar od Parafii. Tradycyjnie przy tej okazji, podobnie jak jest w innych Parafiach, zbierane są ofiary na potrzeby Parafii. W tym roku przeznaczamy je na pokrycie kosztów związanych z usuwaniem glonów z elewacji kościoła i ogrodzenia kościoła wraz z przemalowaniami oraz na zestaw , który będzie używany przy pogrzebach /katafalk, lichtarze, stojak na wodę święconą i nakrywę schładzającą na trumnę/.

Parafian prosimy o pomoc przy roznoszeniu opłatków. W wymiarze Parafii wspomniana pomoc, to szczególna cząstka w całości spraw parafialnych. Z góry dziękujemy za otwartą postawę i zrozumienie.

5. Dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby Parafii: p. Celna Wróbel z ul. Al. Jana Pawła II 800 zł oraz bezimiennie 100 zł z ul. Górniczej i 300 zł  z ul. Rzemieślniczej.

Dziękujemy także za ofiary złożone w listopadzie przez Mieszkańców Wiosek:

 • Kol. Stara Wieś  cz. I          60 zł
 • Kol. Trębaczów cz. II       170 zł
 • Kol. Trębaczów cz. III      120 zł
 • Kol. Trębaczów cz. V       310 zł
 • Kol. Witaniów  cz. I            60 zł
 • Kol. Witaniów  cz. IV       280 zł
 • Kol. Podzamcze cz. I        160 zł
 • Kol. Podzamcze cz. II       165 zł
 • Stara Wieś  cz. I                650 zł
 • Stara Wieś  cz. IV             310 zł
 • Stasin cz. I                         230zł
  -------------------------------------------
  Razem                          2 515 zł

Bóg zapłać Składającym i Zbierającym za złożone ofiary!

6. Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.

7. W przyszłą niedzielę – 17 grudnia – przed kościołem odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy organizowany przez Rodziców Dzieci niepełnosprawnych uczących się w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym    w Łęcznej. Serdecznie zapraszamy do zakupu stroików i innych ozdób świątecznych po każdej Mszy Św. do godz. 1330.

8. W poniedziałek –18 grudnia – w godz. 1000 - 1200 przy garażach obok nowej plebanii zbierane będą elekrośmieci /sprzęt RTV i AGD – pralki, telewizory, komputery i inne/. Przychody z akcji wspomogą zakup inkubatorów dla szpitala w Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.

9. Informacja, o przekazanie której nas poproszono. Zmarł p. Mirosław Tomczuk wiceprezes Spółdzielni Mieszkającej „Skarbek”. Pogrzeb odbędzie się we środę o godz. 1200 na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie.

Ogłoszenia Duszpasterskie - I Niedziela Adwentu 2017.12.03

1.  Jutro – 4 grudnia – w społeczności naszego miasta  i naszej kopalni obchodzić będziemy uroczystość Św. Barbary patronki Górników. Zarząd Kopalni w tym dniu zaprasza  Pracowników wraz  z Rodzinami oraz Wszystkich Parafian na Mszę Św. o godz. 900 odprawianą    w naszej świątyni. Mszę Św. celebrować będzie   Ks. Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski. Po Mszy Św. dalsza część uroczystości na cechowni w Bogdance. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Tak wiele naszych rodzin związanych jest z Kopalnią, a pomyślność Kopalni jest naszą pomyślnością.

Pamiętajmy również, że ta uroczystość u naszych sąsiadów - w Parafii Św. Barbary - jest uroczystością odpustową i będzie obchodzona jutro – 4 grudnia – o godz. 1800 suma odpustowa.

2. W tym tygodniu: środę przypada wspomnienie Św. Mikołaja bp, we czwartek Św. Ambrożego bp i dK.

W piątek – 8 grudnia – obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. będą oprawiane o godz.: 700, 930, 1130, 1630 i 1800. Z piątkową uroczystością wiąże się Godzina Łaski. Matka Boża, objawiając się w święto Niepokalanego Poczęcia 8 grudnia 1947 r. pielęgniarce Pierinie Gilli   w Montichiari we Włoszek, powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku 8  grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.” Zgodnie z objawieniem, wspomniana Godzina Łaski dotyczy czasu pomiędzy 1200 a 1300.

Taca w tym dniu zbierana będzie na „Fundusz Obrony Życia”.

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP po Mszy Św. o 1800 nasza schola zaprezentuje Akatyst ku czci Bogurodzicy. Zapraszamy!

3.   Dzieci przygotowujące się do I Komunii wraz z Rodzicami zapraszamy w piątek – 8 grudnia – na Mszę Św. o godz. 1800 oraz obrzęd wręczenia medalików NMP.

4. Rozpoczął się czas Adwentu, przypominamy o Roratach. Dzieci zapraszamy na Roraty wraz ze starszymi we środy i soboty o 645. Zgodnie z tradycją, dzieci na Roraty przychodzą z lampionami.

Dla młodzieży, podobnie jak w latach ubiegłych,  proponujemy Roraty o godz. 600 we wtorki  i w czwartki. Po Mszy Św. wspólne śniadanie   w naszej świetlicy przed zajęciami w szkole.

5. Od następnej niedzieli będzie można nabywać świece na stół wigilijny. Pamiętajmy, kupując świece pomagamy najbiedniejszym dzieciom.

6. W piątek podczas Mszy Św. o 930 zostaną poświęcone opłatki, by zgodnie z sugestią Parafian, wcześniej rozpocząć ich roznoszone.

Od paru lat  z Adwentem pojawiają się domokrążcy proponujący zakupienie wigilijnych opłatków. Nie ma to żadnego związku z kontekstem religijnym, czy też parafialnym. Idąc za radą Parafian przypominamy, iż w tym roku może być podobnie. Jesteśmy przekonani, że łatwo odróżnić przedstawiciela Parafii roznoszącego opłatki, od kogoś kto ma na celu jedynie własne korzyści.

7. W gablotach zamieszczone są listy zgłoszonych kandydatów do Rady Duszpasterskiej. W następną niedzielę – 10 grudnia – przeprowadzone zostaną wybory.  Według regulaminu wyborów:

 • każdy z głosujących będzie mógł wpisać na karcie nazwiska dwóch kandydatów,
 • jeśli na kartach tych znajdować się będzie więcej niż dwa nazwiska, tylko dwa pierwsze nazwiska będą uwzględniane przy podsumowaniu wyników wyborów,
 • jeśli na karcie wymienione będzie dwukrotnie nazwisko tej samej osoby, głos będzie ważny, ale liczyć się będzie jako jeden głos oddany na danego kandydata,
 • głosy oddane na kandydatów, którzy wcześniej nie znaleźli się na liście osób zgłoszonych do kandydowania, będą uznane za nieważne.

Karty z kandydatami składać będzie do skarbony – urny znajdującej

się przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia. Przy ołtarzu będą przygotowane również kartki do głosowania.

8. W następną niedzielę Radnych z dotychczasowej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na Mszę Św. o 1045, aby modlitwą podziękować za pełnienie obowiązków w kończącej się kadencji.

9. W kontekście 100-ej rocznicy objawień organizujemy w przyszłym roku w dniach 1 – 8 września pielgrzymkę do Fatimy. Program  w gablotach,  na stronie Parafii oraz na stoliku za ławkami. Koszt 3 400 zł + 90 EUR. Zgłoszenia do 15 stycznia.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Statystyka

Odsłon : 772608