Get Adobe Flash player
Start Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła 2018.09.16

1. Liturgia obecnego tygodnia: w poniedziałek przypada wspomnienie Bł. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Bp., w czwartek Św. Andrzeja Kim Taegon prb., Pawła Chong Hasang i Tow. mm., w piątek święto Św. Mateusza Ap. i Ew.

2.  We wtorek – 18 września obchodzić będziemy święto Św. Stanisława Kostki patrona Polski i patrona dzieci i młodzieży. Młodzież z Gimnazjum  i ze szkół średnich zapraszamy we wtorek na Mszę Św. o 1800.  Dzieci zapraszamy także we wtorek na Mszę Św. o godz. 1630. Podczas Mszy Św. obrzęd poświęcenia książek  i tornistrów. Pół godziny przed Mszami możliwość skorzystania ze spowiedzi. Warto zaznaczyć, że rok 2018  jest rokiem Św. Stanisława Kostki, tym bardziej więc, wspomniane Msze Św. nabierają szczególnej ważności.

Ponieważ nie z wszystkimi dziećmi nie mamy kontaktu na katechezie, rodziców prosimy o zachętę do uczestnictwa. Chyba warto, aby nowy rok szkolny był znaczony modlitwą, prośbą o Boże błogosławieństwo w nauce.

3. Rozpoczynamy zapisy Dzieci z klas III w związku z rozpoczęciem przygotowań do I Komunii w bieżącym roku katechetycznym. Zgłoszenia przyjmuje ks. Tomasz od jutra - 17 września – w poniedziałki i w piątki, do końca tego miesiąca, w godzinach urzędowania kancelarii.

4. Cieszymy się, że w związku z propozycją powołania chóru parafialnego zgłosiły się pierwsze osoby. Czekamy na następne, przypominając o spotkaniach w sobotę o 1900

5. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii: p. Czesław Fizia z ul. Górniczej 100 zł oraz bezimiennie 500 zł z Parafii Św. Barbary.

6. Zwrócił się do nas Ks. Bogusław Suszyło z prośbą o pomoc w związku z pracami przy kościele rektoralnym pw. Św. Piotra w Lublinie. Będzie  w następną niedzielę – 23 września – głosić Słowo Boże i zbierać ofiary przed kościołem.

7. Proponujemy kontynuację zbierania makulatury. Przy bramie ogrodzenia został w tym celu ustawiony kontener. Zbiórka prowadzona będzie do 30 września.

8. Nawiązując do przekazanego nam zaproszenia, zachęcamy również do udziału w sprzątaniu cmentarza żydowskiego. Rozpocznie się w najbliższy czwartek – 20 września – od godz. 1000. Więcej informacji na zaproszeniu w gablotach.

9. Proszono nas o poinformowanie o wolnych jeszcze miejscach dla uczniów w Zespole Szkół w Ludwinie. Więcej danych w gablotach.

10. Zbliża się 79. Rocznica bitwy o most lubelski w Łęcznej w czasie kampanii wrześniowej 1939 roku. Na uroczystości z tej okazji pan Burmistrz zaprasza w piątek – 21 września o 1100 przy Rondzie Łęczyńskich Bohaterów Września, przy ul. Braci Wójcickich.

11. Dzisiaj do puszek przed kościołem zbierane są ofiary na Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

Statystyka

Odsłon : 1069623