Start Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - III Niedziela zwykła 2020.01.26

1. W liturgii bieżącego tygodnia: we wtorek przypada wspomnienie Św. Tomasza  z Akwinu prb i dK, w piątek Św. Jana Bosko prb.

2. W następną niedzielę obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, inaczej zwane świętem MB Gromnicznej, które jest jednocześnie Dniem Życia Konsekrowanego. Podczas wszystkich Mszy Św. dokonamy obrzędu poświęcenia gromnic. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone są na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

3. Najbliższa sobota – I sobotą miesiąca.  Nabożeństwo Fatimskie rozpocznie Różaniec o 900, po którym nastąpi medytacja i Msza Św..

4. Zasadniczo zakończona została wizyta duszpasterska w naszej Parafii. Oczekujemy jednak na zgłoszenia do odwiedzin w rodzinach, które z różnych powodów nie mogły się z nami spotkać wcześniej. Przypominamy, odwiedziny duszpasterskie są potwierdzeniem przynależności do społeczności parafialnej.

5. Jak już wspominaliśmy, dzisiaj modlitwą pragniemy zaznaczyć rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Zachęcamy o godz. 1500 do udziału w modlitwie, złożeniu kwiatów i zapalenie zniczy na symbolicznym grobie Powstańców na naszym cmentarzu. Serdecznie zapraszamy.

6. Dziękujemy za ofiary złożone na prace prowadzone przy naszej świątyni: bezimiennie z Podzamcza 50 zł i 1000 zł ze Starej Wsi.

Dziękujemy również za pomoc w piątkowym sprzątaniu kościoła Parafianom z Podzamcza, z Kol. Stara wieś i z Kol. Podzamcza. Bóg zapłać za złożone ofiary i okazaną pomoc!

7. Jak zawsze w ostatnią środę miesiąca - 29 stycznia - przy „WAMEX-e” prowadzona będzie akcja oddawania krwi w godz. od 800 do 1300.

8. O czym warto przeczytać. W GOŚCIU  NIEDZIELNYM: Wyzwolenie Auschwitz – Rocznica w cieniu polityki, Nie chodzi tylko o mnie – Prof. Ewa Budzyńska o kulisach wszczęcia przeciwko niej postępowania dyscyplinarnego, Medycyna bez granic – medycyna najszybciej rozwijającą się dziedzina nauki stosowanej. W NIEDZIELI: Realne zagrożenie – Co zrobić, gdy dziecko nie pozwala się odkleić od ekranu smartfona? Czy możliwy jest dialog z islamem? Słów kilka o religijności Polaków.

Ogłoszenia Duszpasterskie - II Niedziela Zwykła 2020.01.19

1. W liturgii bieżącego tygodnia: w poniedziałek przypada wspomnienie Św. Sebastiana, m, we wtorek Św. Agnieszki dz, w piątek Św. Franciszka Salezego bp dK, w sobotę obchodzić będziemy święto Nawrócenia Św. Pawła  AP.

2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan obchodzony pod hasłem: „Życzliwymi bądźmy”. Modlitwę i wezwanie Tygodnia podejmujemy podczas Mszy Św. wieczornych.

3.  Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

Niedziela

19 stycznia

1600

Kol. Trębaczów Nr  1 -  65

2 księży

Poniedziałek

20 stycznia

1530

ul.: Szkolna 2

 

Wtorek

21 stycznia

1530

ul.: Górnicza 15, 17, domki jednorodzinne przy Szkolnej

 

Środa

22 stycznia

1530

ul.: Górnicza  9,11, 13

 

Czwartek

23 stycznia

1530

ul.: Piłsudskiego, Tysiąclecia, Kasztelańska,  Targowa, Przechodnia, Al. Jana Pawła II (numery parzyste), Cicha; Śródmiejska, Mickiewicza

 

Piątek

24 stycznia

900

1530

Kol. Stara Wieś

Kolonia Witaniów cz. I


2 księży 

Sobota

25 stycznia

900

Stara Wieś Stasin

3  księży

4.   Przypominamy, podczas trwania  kolędy kancelaria parafialna czynna jest przed południem od 900 do 1000 oraz po Mszy Św. wieczornej.    

5. Dziękujemy za ofiary złożone na prace prowadzone przy naszym kościele: Katolickie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów 305 zł oraz  bezimiennie z ul. Górniczej 100 zł, 50 zł i 500 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!

Dziękujemy także Mieszkańcom Podzamcza cz. IV: p. Bogdanowi Kędzierskiemu, pp. Alicji i Adamowi Matejom i p. Annie Cielmie za pomoc w przygotowaniu świątyni do niedzielnych Mszy Św.. Bóg zapłać!

6. W najbliższych dniach przypada kolejna rocznica Powstania Styczniowego. Tradycyjnie, w następną niedzielę o godz. 1500 zachęcamy do udziału w modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia, złożeniu kwiatów, zapalenie zniczy na symbolicznym grobie Powstańców na naszym cmentarzu.

7. Na Targowicy w najbliższy dzień targowy zbierane będą ofiary na rzecz Stowarzyszenia „ Ziarenko mocy bez dna”.

8. W następną niedzielę – 26 stycznia – gościć będziemy ks. Dziekana Andrzeja Juśko, niedawnego Proboszcza w Milejowie. Ks. Dziekan poprosi nas o pomoc dla Hospicjum, z którego korzystają również Mieszkańcy naszej gminy i Łęcznej.

9. Jutro z okazji imienin ks. Sebastiana i ks. Tomasza Msza Św. o godz. 1800 w Ich intencji. Modlitwą wyraźmy naszą życzliwość i wdzięczność wobec jutrzejszych Solenizantów.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Statystyka

Odsłon : 1319043