Get Adobe Flash player
Start Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna 2018.04.22

1. Zgodnie z kalendarzem liturgicznym: w poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość Św. Wojciecha bp., m., głównego patrona Polski, we wtorek wspomnienie Św. Jerzego m., we środę święto Św. Marka Ew., w sobotę Św. Ludwika Marii Grignion de Monfort prb..

2.  W następną niedzielę – 29 kwietnia – o godz. 1600 Msza Św. na cmentarzu parafialnym odprawiana w intencji Tych, Którzy oddali życie  w obronie Ojczyzny oraz Spoczywających na naszym cmentarzu.

3.  Próba Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. we wtorek – 24 kwietnia – o godz. 1600.

4.  We środę – 25 kwietnia – w godz. 800 – 1200 przy pomniku Św. Jana Pawła II prowadzona będzie kolejna akcja oddawania krwi.

5.   Dziękujemy za złożone ofiary na nowy konfesjonał: Uczestnicy pielgrzymki do sanktuariów Włoch 340 zł oraz bezimiennie po 100 zł z ul. Górniczej i Szkolnej.

Dziękujemy również Parafianinowi z ul. Górniczej za pomoc w pracach przy Parku III Tysiąclecia. Bóg zapłać!

Przy okazji, może warto wspomnieć, że dbałość o tereny zielone Parafii wymagają znaczącego wkładu pracy. Poszukujemy więc Chętnych do pomocy nie tylko w wymiarze woluntariatu.

6. Polecamy lekturę tygodników Szukamy więc chcących pomóc, nie tylko w formie woluntariatu. katolickich. W GOŚCIU NIEDIELNYM: bezpłatny dodatek - Adhortacja ”Gaudete et exsultate” – o świętości w świecie współczesnym, czy Duch Święty może zmienić Tradycję Kościoła?, czego nie wiemy o zbrodni katyńskiej?  W NIEDZIELI: „Z biskupem Wojtyłą szła do chorych” – o beatyfikacji krakowskiej pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej, „Historia, która łączy” – 75 rocz. powstania w getcie warszawskim, „Arena bitwy o życie”.

Legioniści Maryi przed kościołem rozdają gratisowe numery DOBRYCH NOWIN. W proponowanym numerze także o beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej.

Warto także wspomnieć, że uroczystość wspomnianej beatyfikacji transmitowana będzie w TVP1 w najbliższą sobotę od godz. 1000.

Ogłoszenia Duszpasterskie - III Niedziela Wielkanocna 2018.04.15

1. Za dwa tygodnie – 29 kwietnia – o godz. 1600 Msza Św. na cmentarzu odprawiana w intencji Tych, Którzy oddali życie w obronie Ojczyzny i Spoczywających na naszym cmentarzu.

2. Dziękujemy za ofiary złożone na nowy konfesjonał : Katolickie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów 160 zł oraz bezimiennie ze Starej Wsi 150 zł, z ul. Słonecznej 100 zł i ul. Lubelskiej 100 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!

3. Dzieci chcące śpiewać w scholi zapraszamy w piątki o 1600. Spotkania mają miejsce na nowej plebanii, wejście od Szkoły JAMAHY.

4. Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej zaprasza gimnazjalistów do nauki w Technikum Górniczym i Politechnicznym lub Szkole Branżowej I stopnia. Szkoła kształci w branży elektrycznej, mechanicznej, górniczej. Osoby dorosłe mogą kształcić się na Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych. Szczegóły na plakacie lub na stronie www.zsg-leczna.pl

5. Polecamy tygodniki katolickie. W NIEDZIELI warto przeczytać: Papież Benedykt XVI – Rzeźbiarz Bożego Objawienia, W krakowskim domu Matejki, Co Polska zawdzięcza Europie? W GOŚCIU NIEDZIELNYM: Jeszcze Francja nie umarła, Świętość z sąsiedztwa – o najnowszej adhortacji „Cieszcie się i radujcie”, O sprawie reprywatyzacji - Jak naprawić krzywdy?

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Statystyka

Odsłon : 1059116