Start Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie – VII Niedziela Zwykła 2020.02.23

1. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna 53 Tydzień Trzeźwości. Obchodzony jest pod hasłem „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Wezwanie Tygodnia podejmiemy podczas Mszy Św. wieczornych i podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

2. Przypominamy, jutro obchodzić będziemy XXIV rocznicę Nawiedzenia Figury MB Fatimskiej w naszej Parafii i w naszym mieście. Podobnie jak w latach ubiegłych modlitwą chcemy zaznaczyć tę rocznicę. Zapraszamy jutro na Mszę Św. o 1630, po której w procesji z Figurą przejdziemy do kościoła Św. Barbary.

3. W najbliższą środę rozpoczniemy czas Wielkiego Postu. Msze Św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem będą  odprawiane o godz. 700, 930, 1130, 1630 i 1800. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy. Postem jakościowym - od potraw mięsnych - są  związane osoby, które ukończyły  14-ty  rok życia, post ilościowy / jeden posiłek do syta / obowiązuje wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 - tego roku życia.

4. Czas W. Postu  wzywa nas do częstszej modlitwy. Zachęcamy  więc do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W tym tygodniu Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16 dla dzieci, o 1700 dla starszych, dla młodzieży o 1930Gorzkie  Żale z  kazaniem   pasyjnym  w niedziele o godz. 1715.

5. W następną niedzielę – 1 marca – Msza Św. o godz. 1600 rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania do I Komunii. Wspomniana Msza Św. Obowiązuje Rodziców i Dzieci.

6. Przyjmujemy zgłoszenia do uczestnictwa w czuwaniu w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach z 27 na 28 marca. Wyjazd jest planowany w piątek  o 1400, powrót w sobotę w godzinach popołudniowych. Opłata za autokar w wysokości 60 zł stanowi formę zapisu.

7. W najbliższą środę – 26 lutego – prowadzona będzie akcja oddawania krwi przy „Wamex-ie” w godz. 800 – 1300.

8. Dziękujemy za ofiary złożone na prowadzone prace w naszej świątyni: p. Janina Opiela z ul. Piłsudskiego 200 zł oraz bezimiennie z Podzamcza 100 zł.

Dziękujemy za piątkową pomoc przy sprzątaniu kościoła: ze Starej Wsi cz. 1, z Kol. Witaniów cz. IV, ze Starej Wsi – Stasina i Bartoszowi Kościelskiemu z ul. 3 Maja. Bóg zapłać za złożone ofiary i okazaną pomoc.

Dziękując warto dodać, iż na ukończeniu są prace oczyszczające i tynkarskie wnętrza świątyni, co za tym idzie konkretne zobowiązania finansowe po naszej stronie / 75 tys. zł a obecnie brakuje nam prawie 20 tys. /, o czym wspominaliśmy wcześniej. Sądzimy, że dobrym rozwiązaniem byłaby zbiorka comiesięcznych ofiar, co było sugestią Parafian podczas wizyty duszpasterskiej. W zakrystii są przygotowane listy. Prosimy o pomoc i zaangażowanie, w miarę możliwości, Wszystkich Parafian. Choć listy zawierają tych, których odwiedziliśmy po kolędzie, to o ofiary prosimy tylko tych, którzy chcą z dobrej woli włączyć się w zatroskanie o piękno naszego kościoła.

9. Jak zawsze, zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Ogłoszenia Duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła 2020.02.16

1. W tym tygodniu: w sobotę obchodzić będziemy święto Katedry Św. Piotra AP.

2. W poniedziałek - 24 lutego - przypada XXIV rocznica Nawiedzenia Figury MB Fatimskiej w naszej Parafii. Podobnie jak w latach ubiegłych chcemy modlitwą zaznaczyć tę rocznicę, Mszą Św. Odprawianą w tym dniu o godz. 1630.

3. Podobnie jak w latach ubiegłych zachęcamy do udziału w czuwaniu w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łągiewnikach. Wyjazd planujemy w piątek 27 marca o godz. 1400, powrót w sobotę 28 marca w godzinach popołudniowych.

4. Przypominamy, w gablotach znajduje się plakat z numerem KRS-u na przekazanie 1% na Hospicjum Św. Anny w Lubartowie. W Hospicjum tym za darmo otaczani są opieką chorzy dotknięci chorobą nowotworową, do którego także trafiają chorzy z naszej Parafii.

5. Dziękujemy za ofiary złożone na prace prowadzone przy naszym kościele: p. Beata Krystiańczuk z Lublina 50 zł, p. Maria Jaskowska z ul. Słonecznej 1 000 zł oraz bezimiennie z ul. Średniej 300 zł.

Dziękujemy również Pomagającym przy przygotowaniu świątyni do niedzielnej liturgii i chcą pozostać anonimowymi z Witaniowa, Starej Wsi cz. I, Kol. Witaniów cz. IV i za kwiaty zakupione do kościoła. Bóg zapłać za ofiary  i okazaną pomoc!

Nie zdążyliśmy ukończyć przygotowania list dla wszystkich części naszej Parafii, dlatego proponowaną przez Parafian zbiórkę na renowację wnętrza naszego kościoła rozpoczniemy od przyszłej niedzieli.

6. Dzisiaj przed kościołem do puszek zbierane są ofiary „Fundusz Wschodni”.

7. O czym warto przeczytać w tygodnikach katolickich. W NIEDZIELI: Drogowskazy katolika – V przykazań kościelnych, Czy można uciec przed rakiem? O Bogu z nastolatkiem. W GOŚCIU NIEDZIELNYM: Jakie powinno być duszpasterstwo seniorów? Ostatnie chwile bł. ks. Michała Sopoćki, Sekwana wpada do Wisły – sojusz z Francją?

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Statystyka

Odsłon : 1321803