Start

Ogłoszenia na Triduum Paschalne 2016

Bardzo proszę zapoznać się z poniższymi ogłoszeniami. Dotyczą świąt i okresu poświątecznego.

  1. W środę 23 marca o godz. 16.00 – zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów, a o godz. 19.00 zbiórka dla kandydatów na lektorów i wszystkich lektorów. Będziemy przygotowywać służbę podczas Triduum Paschalnego. Obecność WSZYSTKICH OBOWIĄZKOWA! Kto nie przyjdzie nie będzie służył podczas świąt!
  2. Przypominam o odświeżeniu swoich szat liturgicznych (komże, pelerynki, sutanny, alby, szkaplerze i cingula) na święta. Macie się prezentować na najwyższym poziomie.
  3. Patryk Oleszko tworzy listę dyżurów modlitewnych przy grobie Pana Jezusa w Wielką sobotę (pół godziny modlitwy oraz pomoc księdzu w święceniu pokarmów – kociołek z wodą święconą).
  4. Przypominam o składkach członkowskich od każdego ministranta i lektora 2 zł na miesiąc lub w promocji 20 zł za cały rok. Składki należy wpłacać do naszego skarbnika Michała Brodzika.
  5. W zasadach LSO jest codzienna modlitwa za swoich księży. Bardzo Was prosimy o modlitwę za księży szczególnie w dniu księdza jakim jest Wielki czwartek.
  6. Nasi kandydaci na ministrantów powoli zbliżają się do ukończenia przygotowania do ministrantury ołtarza i choralisty. Ze względu na to, że dwa miesiące temu doszło nam trzech nowych, to obrzęd ustanowienia ministrantów przekładamy na okres wielkanocny, aby za jednym podejściem ustanowić nowych 7 ministrantów.
  7. Z kolei kandydaci na lektorów też powoli kończą przygotowanie do ministrantury Słowa Bożego. I jak zdadzą odpowiedni egzamin to 5 maja zostaną ustanowieni przez ks. Arcybiskupa lektorami w sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie. Trzymamy za Was kciuki J
  8. Nasze lubelskie seminarium duchowne organizuje dzień skupienia dla tych, którzy zastanawiają się nad wyborem drogi życiowej i pragną rozeznać, czy powołuje ich Bóg do służby Kościołowi w kapłaństwie czy w małżeństwie. Bardzo zachęcam tych chłopców do skorzystania z tej formy skupienia, która odbędzie się w dniach 28 – 29 marca w seminarium w Lublinie przy ul. Wyszyńskiego 6. Szczegółowe informacje u mnie.
  9. We wtorek 29 marca o godz. 18.00 – będzie msza św. w intencji LSO i Waszych rodzin, a po Eucharystii spotkanie świąteczne w naszej salce. Bardzo proszę, aby tak jak zwykle każdy przyniósł coś dobrego na wspólny świąteczny stół.
  10. Życzę Wam, aby wspólny wysiłek włożony w jak najpiękniej przygotowane i przeprowadzone obchody świętego Triduum paschalnego i świąt Zmartwychwstania, zaowocował prawdziwą radością serca i pewnością, że Jezus Miłosierny jest zawsze z nami, aby nas prowadzić przez życie.                                       Ks. Mariusz Kruk

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

Statystyka

Odsłon : 1097722