Get Adobe Flash player
Start

Ogłoszenia na wielki post 2016

KILKA OGŁOSZEŃ DLA LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA

NA WIELKI POST 2016

  1. Cieszymy się bardzo, że grono naszego LSO się powiększaJ W naszej służbie witamy bardzo serdecznie: Kamila Sawę i Mikołaja Hetmana, razem z nimi mamy już 8iu kandydatów do ministrantury: Marcel Jaworski, Maciej Drygiel, Igor Iwanek, Bartłomiej Pachulec, Krzysztof Jakubiec, Michał Chwaluk.
  2. W końcu rozpoczęły się upragnione ferie zimowe J – ale chyba śmiało możemy je nazwać wiosenne;-). Od poniedziałku 15 do środy 17 lutego wyjeżdżamy z 21-osobową grupą ministrantów i lektorów do miejsc związanych z początkami chrześcijaństwa w Polsce. Odwiedzimy Poznań, Gniezno i Lednicę. Będziemy się modlić za tych, co pozostają i za naszych parafian. O to samo prosimyJ
  3. W środę popielcową rozpoczęliśmy okres wielkiego postu w Kościele katolickim. Wiemy dobrze, że wiążą się z tym czasem konkretne prace nad sobą. Dobre postanowienia, post od tego, co najbardziej mnie niszczy i upokarza. Pomocą w tym wszystkim jest udział w nabożeństwach drogi krzyżowej /piątki w godzinach 16.00, 17.00 i 19.30/ oraz gorzkich żali /niedziele godz. 17.15/. Podczas tych nabożeństw niezbędna jest Wasza służba. Podczas drogi krzyżowej bierzemy krzyż i akolitki, natomiast podczas gorzkich żali służymy przy wystawieniu Najświętszego Sakramentu. Bardzo mocno do tego zachęcam! Proszę też sumiennie wypełniać swoje dyżury liturgiczne w niedziele i „na tygodniu”.
  4. Nie wyobrażam sobie żeby na początku wielkiego postu się nie wyspowiadać, aby z czystym sercem i łaską Bożą walczyć z pokusami i wytrwać w dobrych postanowieniach. Dlatego kto jeszcze tego nie uczynił, tego bardzo zachęcam do oczyszczenia duszy z grzechów.
  5. Ostatnio na piłkę nożną w soboty przychodzi coraz mniej osób. W związku z tym pytam, czy mam odwołać te zajęcia? W najbliższą sobotę 20 lutego, zajęć na sali nie będzie! Czekam na Wasze wypowiedzi w tej sprawie.
  6. Życzę owocnego przeżywania ferii i świętego czasu wielkiego postu.

 

Ks. Mariusz Kruk

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

Statystyka

Odsłon : 1072006