Get Adobe Flash player
Start Ministranci i Lektorzy Ogłoszenia na wielki post 2016

Ogłoszenia na wielki post 2016

KILKA OGŁOSZEŃ DLA LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA

NA WIELKI POST 2016

  1. Cieszymy się bardzo, że grono naszego LSO się powiększaJ W naszej służbie witamy bardzo serdecznie: Kamila Sawę i Mikołaja Hetmana, razem z nimi mamy już 8iu kandydatów do ministrantury: Marcel Jaworski, Maciej Drygiel, Igor Iwanek, Bartłomiej Pachulec, Krzysztof Jakubiec, Michał Chwaluk.
  2. W końcu rozpoczęły się upragnione ferie zimowe J – ale chyba śmiało możemy je nazwać wiosenne;-). Od poniedziałku 15 do środy 17 lutego wyjeżdżamy z 21-osobową grupą ministrantów i lektorów do miejsc związanych z początkami chrześcijaństwa w Polsce. Odwiedzimy Poznań, Gniezno i Lednicę. Będziemy się modlić za tych, co pozostają i za naszych parafian. O to samo prosimyJ
  3. W środę popielcową rozpoczęliśmy okres wielkiego postu w Kościele katolickim. Wiemy dobrze, że wiążą się z tym czasem konkretne prace nad sobą. Dobre postanowienia, post od tego, co najbardziej mnie niszczy i upokarza. Pomocą w tym wszystkim jest udział w nabożeństwach drogi krzyżowej /piątki w godzinach 16.00, 17.00 i 19.30/ oraz gorzkich żali /niedziele godz. 17.15/. Podczas tych nabożeństw niezbędna jest Wasza służba. Podczas drogi krzyżowej bierzemy krzyż i akolitki, natomiast podczas gorzkich żali służymy przy wystawieniu Najświętszego Sakramentu. Bardzo mocno do tego zachęcam! Proszę też sumiennie wypełniać swoje dyżury liturgiczne w niedziele i „na tygodniu”.
  4. Nie wyobrażam sobie żeby na początku wielkiego postu się nie wyspowiadać, aby z czystym sercem i łaską Bożą walczyć z pokusami i wytrwać w dobrych postanowieniach. Dlatego kto jeszcze tego nie uczynił, tego bardzo zachęcam do oczyszczenia duszy z grzechów.
  5. Ostatnio na piłkę nożną w soboty przychodzi coraz mniej osób. W związku z tym pytam, czy mam odwołać te zajęcia? W najbliższą sobotę 20 lutego, zajęć na sali nie będzie! Czekam na Wasze wypowiedzi w tej sprawie.
  6. Życzę owocnego przeżywania ferii i świętego czasu wielkiego postu.

 

Ks. Mariusz Kruk

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 

Statystyka

Odsłon : 1047832