Start Ogłoszenia Duszpasterskie Ogłoszenia Duszpasterskie - I Niedziela Adwentu 2019.12.01

Ogłoszenia Duszpasterskie - I Niedziela Adwentu 2019.12.01

1.  We środę – 4 grudnia – w społeczności naszego miasta  i naszej kopalni obchodzić będziemy uroczystość Św. Barbary patronki Górników. Zarząd Kopalni w tym dniu zaprasza  Pracowników wraz  z Rodzinami oraz Wszystkich Parafian na Mszę Św. o godz. 900 odprawianą w Parafii Św. Józefa. Mszę Św. celebrować będzie   Ks. Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski. Po Mszy Św. dalsza część uroczystości na cechowni w Bogdance. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Tak wiele naszych rodzin związanych jest z Kopalnią, a pomyślność Kopalni jest naszą pomyślnością. Msza Św. w intencji Górników i Ich Rodzin z naszej Parafii o godz. 1800.

Pamiętajmy również, że ta uroczystość u naszych sąsiadów - w Parafii Św. Barbary - jest uroczystością odpustową i będzie obchodzona we środę  4 grudnia o godz. 1800 suma odpustowa.

2. W tym tygodniu: we wtorek przypada wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prb., w piątek Św. Mikołaja bp., w sobotę Św. Ambrożego bp. i dK.. Najbliższy piątek będzie I piątkiem miesiąca, sobota I sobotą. W sobotę o 900 różaniec, medytacja i Msza Św.

3. W niedzielę – 8 grudnia – obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z uroczystością wiąże się Godzina Łaski. Matka Boża, objawiając się w święto Niepokalanego Poczęcia 8 grudnia 1947 r. pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszek, powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.” Zgodnie z objawieniem, wspomniana Godzina Łaski dotyczy czasu pomiędzy 1200 a 1300. Taca w tym dniu zbierana będzie na „Fundusz Obrony Życia”.

4.   Dzieci przygotowujące się do I Komunii wraz z Rodzicami zapraszamy w niedzielę – 8 grudnia – na Mszę Św. o godz. 1200 oraz obrzęd poświęcenia i wręczenie medalików.

5. Rozpoczął się czas Adwentu, przypominamy o Roratach. Dzieci zapraszamy na Roraty wraz ze starszymi we środy i soboty o 645. Zgodnie z tradycją, dzieci na Roraty przychodzą z lampionami.

Dla młodzieży, podobnie jak w latach ubiegłych,  proponujemy Roraty o godz. 600 we wtorki  i w czwartki.

6. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać świece na stół wigilijny. Pamiętajmy, kupując świece pomagamy najbiedniejszym dzieciom.

7. W następna niedzielę podczas Mszy Św. o 930 zostaną poświęcone opłatki, by zgodnie z sugestią Parafian, wcześniej rozpocząć ich roznoszone.

Od paru lat  z Adwentem pojawiają się domokrążcy proponujący zakupienie wigilijnych opłatków. Nie ma to żadnego związku z kontekstem religijnym, czy też parafialnym. Idąc za radą Parafian przypominamy, iż w tym roku może być podobnie. Jesteśmy przekonani, że łatwo odróżnić przedstawiciela Parafii roznoszącego opłatki, od kogoś kto ma na celu jedynie własne korzyści.

8. Przypominamy za tydzień gościć będziemy Siostry Dominikanki z Czorkowa, z Ukrainy, prowadzące świetlicę, naukę języka polskiego oraz opiekują się Polakami będącymi w potrzebie. Proponujemy zbiórkę artykułów szkolnych  i spożywczych / trwałych z dłuższym terminem ważności /. Dary będą zbierane w świetlicy, od poniedziałku do piątku w godz. 1500 – 1900.

9. W niedzielę – 8 grudnia – o godz. 1600 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

10. Dzisiaj przed kościołem do puszek zbierane są ofiary z okazji Światowego Dnia Ubogich.

11. Zdajemy sobie sprawę, że prace prowadzone przy odnawianiu wnętrza świątyni mogą być uciążliwe i zakłócać normalny bieg życia parafialno – liturgicznego. W dalszym ciągu liczymy na wyrozumiałość i zrozumienie.

Przypominamy, harmonogram prac dyktują terminy oraz oddzielenie zadań związanych z kurzem, od pozostałych. Po wykonaniu oczyszczenia i wzmocnień ścian, na wiosnę rozpoczniemy prace przy posadzkowym ogrzewaniu kościoła, po których pomalowane zostanie wnętrze.

Pojawiają się też po stronie niektórych Parafian uwagi adresowane nawet do Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Parafian chcących więcej informacji, co do prowadzonych czynności prosimy o kontakt, ponieważ jeśli potrzeba, zorganizujemy spotkanie z udziałem Urzędu Konserwatorskiego, Wykonawcy oraz przedstawicielami Rady Duszpasterskiej, aby wyjaśnić budzące się wątpliwości. Zainteresowanych więc jeszcze raz prosimy o kontakt.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Statystyka

Odsłon : 1109451