Get Adobe Flash player
Start Ogłoszenia Duszpasterskie Ogłoszenia Duszpasterskie - I Niedziela Adwentu 2018.12.02

Ogłoszenia Duszpasterskie - I Niedziela Adwentu 2018.12.02

1.  We wtorek – 4 grudnia – w społeczności naszego miasta  i naszej kopalni obchodzić będziemy uroczystość Św. Barbary patronki Górników. Zarząd Kopalni w tym dniu zaprasza  Pracowników wraz  z Rodzinami oraz Wszystkich Parafian na Mszę Św. o godz. 900 odprawianą w Parafii Św. Barbary. Mszę Św. celebrować będzie   Ks. Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski. Po Mszy Św. dalsza część uroczystości na cechowni w Bogdance. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Tak wiele naszych rodzin związanych jest z Kopalnią,  a pomyślność Kopalni jest naszą pomyślnością. Msza Św. w intencji Górników i Ich Rodzin z naszej Parafii o godz. 1800.

Pamiętajmy również, że ta uroczystość u naszych sąsiadów - w Parafii Św. Barbary - jest uroczystością odpustową i będzie obchodzona we wtorek 4 grudnia, o godz. 1800 suma odpustowa.

2. W tym tygodniu: w poniedziałek przypada wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prb., we czwartek Św. Mikołaja bp., w piątek Św. Ambrożego bp. i dK..

W sobotę – 8 grudnia – obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. będą oprawiane o godz.: 700, 930, 1130, 1630 i 1800. Z piątkową uroczystością wiąże się Godzina Łaski. Matka Boża, objawiając się w święto Niepokalanego Poczęcia 8 grudnia 1947 r. pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszek, powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.” Zgodnie z objawieniem, wspomniana Godzina Łaski dotyczy czasu pomiędzy 1200 a 1300.

Taca w tym dniu zbierana będzie na „Fundusz Obrony Życia”.

3.   Dzieci przygotowujące się do I Komunii wraz z Rodzicami zapraszamy w sobotę – 8 grudnia – na Mszę Św. o godz. 1630 oraz obrzęd poświęcenia i wręczenie medalików.

4. Rozpoczął się czas Adwentu, przypominamy o Roratach. Dzieci zapraszamy na Roraty wraz ze starszymi we środy i soboty o 645. Zgodnie z tradycją, dzieci na Roraty przychodzą z lampionami.

Dla młodzieży, podobnie jak w latach ubiegłych,  proponujemy Roraty o godz. 600 we wtorki  i w czwartki. Po Mszy Św. wspólne śniadanie w naszej świetlicy przed zajęciami w szkole.

5. Od następnej niedzieli będzie można nabywać świece na stół wigilijny. Pamiętajmy, kupując świece pomagamy najbiedniejszym dzieciom.

6. W sobotę podczas Mszy Św. o 930 zostaną poświęcone opłatki, by zgodnie z sugestią Parafian, wcześniej rozpocząć ich roznoszone.

Od paru lat  z Adwentem pojawiają się domokrążcy proponujący zakupienie wigilijnych opłatków. Nie ma to żadnego związku z kontekstem religijnym, czy też parafialnym. Idąc za radą Parafian przypominamy, iż w tym roku może być podobnie. Jesteśmy przekonani, że łatwo odróżnić przedstawiciela Parafii roznoszącego opłatki, od kogoś kto ma na celu jedynie własne korzyści.

7. Dziękujemy za ofiary złożone na Jubileuszową monstrancję: po 100 zł – pp. Zuzanna i Marian Witkowscy z Kol. Podzamcze, pp. Małgorzata i Bernard Pieczywkowie ze Starej Wsi, p. Lidia Deneka z Podzamcza, pp. Anna i Krzysztof Zawadowie z ul. Świętoduskiej, p. Stanisław Szajewska z ul. Pańskiej, pp. Anna i Mirosław Rutkowscy z Kol. Podzamcze, pp. Czesława i Edward Wójcikowie z ul. Perłowej oraz bezimiennie – po 100 zł z Kol. Podzamcze i z Rynku III, po 200 zł z ul. Górniczej i ze Starej Wsi. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary!

Ponieważ w ubiegłą niedzielę nie wszyscy byli na Mszy Św. o 1200, podczas której została poświęcona monstrancja, dlatego dzisiaj znajduje się na ołtarzu Św. Barbary, by Wszyscy Parafianie mogli Jubileuszową monstrancję obejrzeć. Na dole podstawy zauważmy dedykację „W rocznicę 400-lecia rozpoczęcia budowy kościoła Św. Marii Magdaleny. Łęczna 2018 r. Parafianie.”

Niedawne Triduum zakończyło świętowanie Jubileuszu naszego kościoła. Dziękując Wszystkim, Którzy uczestniczyli w Triduum, w sposób szczególny wyrażamy wdzięczność p. Tadeuszowi Jaskowskiemu z ul. Milejowskiej za zaangażowanie i okazaną pomoc w podjętych przygotowaniach. Bóg zapłać!

8. W najnowszych tygodnikach szczególnie polecamy: w NIEDZIELI - Idę po śmierć, idę po życie – wywiad z ks. Piotrem Pawlukiewiczem / niedawnym naszym rekolekcjonistą /; w GOŚCIU NIEDZIELNYM - artykuły o prześladowaniach dzisiaj i męczeństwie nowych algierskich błogosławionych    oraz ciekawą recenzję nowego filmu Krzysztofa Zanussiego „Eter”.

9. Dzisiaj przed kościołem do puszek zbierane są ofiary z okazji Światowego Dnia Ubogich.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Statystyka

Odsłon : 1076789