Get Adobe Flash player
Start Ogłoszenia Duszpasterskie Ogłoszenia Duszpasterskie - IV Niedziela W. Postu 2018.03.11

Ogłoszenia Duszpasterskie - IV Niedziela W. Postu 2018.03.11

1. Trwa święty czas W. Postu. Jego zadaniem ma być nasze nawrócenie. Pomogą nam w tym czekające nas Rekolekcje. Rozpoczną się za tydzień -  w V niedzielę W. Postu.  Rekolekcje poprowadzi ks. dr Jacek Nogowski Proboszcz i Dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Wigrach, w diecezji Ełckiej.

2. Wielki Post to wezwanie do pełniejszej modlitwy. Pamiętajmy o Drodze Krzyżowej: dla dzieci we środę o 1600, dla starszych w piątek o 1700 oraz dla młodzieży również w piątek o 1930, którą zamierzamy odprawić na terenie Parku III tysiąclecia / jeśli dopisze pogoda, prosimy o zabranie na Drogę Krzyżową lampionów /. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę  o 1715 z kazaniem pasyjnym.

3. Dziękujemy za ofiary złożone ostatnio na potrzeby Parafii: pp. Marzena i Piotr Winiarscy z ul. Pogodnej 500 zł; bezimiennie 100 zł z ul. 3 Maja i 50 zł z ul. Pańskiej oraz na kwiaty do Grobu Pana Jezusa i dekoracje W. Tygodnia: Katolickie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów oddział w Łęcznej 70 zł, pp. Małgorzata i Marek Kościarzowie z ul. Kasztelańskiej 100 zł oraz bezimiennie 50 zł ze Starej Wsi Stasin, 60 zł z ul. Słonecznej. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

4.  Do środy włącznie przyjmujemy jeszcze zgłoszenia do udziału w czuwaniu w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Wyjazd w piątek - 16 marca - o 1400 sprzed naszego kościoła. Przypominamy, opłata za autokar w wysokości 60 zł, jest potwierdzeniem uczestnictwa w czuwaniu. Jeszcze parę osób nie podało wszystkich danych potrzebnych do ubezpieczenia. Bardzo prosimy o uzupełnienie. Dotychczas zgłosiło się tylko kilkanaście osób. Przy małej frekwencji czuwanie będzie odwołane. Decyzja zostanie podjęta we środę.

5. We wtorek – 14 marca – w kościele Św. Józefa wyjątkowo o 2030 kolejny apel pielgrzymkowy. Serdecznie zapraszamy.

6. W piątek – 23 marca – po raz trzeci wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą Św. o godz. 1800 w kościele Św. Józefa. Szczegóły oraz zapisy na stronie internetowej WWW.edk.org.

7. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, iż do 14 marca / do najbliższej środy/ można składać oświadczenia potwierdzające brak zmian w tegorocznym wniosku w porównaniu z wnioskiem złożonym w 2017 r. Oświadczenie to zastępuje składanie wniosku o płatności bezpośrednie w roku 2018. Zapraszamy rolników do właściwego Biura ARiMR uwzględniając miejsce zamieszkania.

8. Czytajmy tygodniki katolickie. W NIEDZIELI warto przeczytać: 5. rocz. wyboru papieża Franciszka, 70 lat „Mazowsza”, ekstremalna Droga Krzyżowa po raz 10-ty; W GOŚCIU NIDZIELNYM: o ograniczaniu handlu w niedziele, Marzec 68, Rok o. Pio, Post musi zaboleć!

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

Statystyka

Odsłon : 1054542