Get Adobe Flash player
Start Ogłoszenia Duszpasterskie Ogłoszenia Duszpasterskie -XXVII Niedziela Zwykła 2017.10.08

Ogłoszenia Duszpasterskie -XXVII Niedziela Zwykła 2017.10.08

1. Dzisiejsza niedziela jest XVII Dniem Papieskim. Pamiętając o Św. Janie Pawle II, w miarę swoich możliwości, ofiarą wspierajmy Fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ofiary będą zbierane do puszek przed kościołem i na terenie naszego miasta.

2. W liturgii najbliższych dni: w poniedziałek przypada wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka bp, w czwartek Bł. Jana Beyzyma prb, w piątek Bł. Honorata Koźmińskiego prb.

3. Przypominamy o Nabożeństwach różańcowych odprawianych codziennie o 1715. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, Wszystkich Parafian /w świątyni, bądź w domu/.

4. W piątek – 13 października –  ostatnia w tym roku Procesja Fatimska. Rozpocznie się Mszą Św. o godz. 1800. Prowadzącymi będą Mieszkańcy Kol. Starej Wsi. Trasa Procesji prowadzić będzie ul.: Świętoduską, Lubelską, Piłsudskiego Górniczą przez Park III Tysiąclecia, Świętoduską do kościoła.

5. W sobotę – 14 października – w Parafii Św. Józefa o 1900 organizowany jest apel pielgrzymkowy. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w uwielbieniu i modlitwie do Maki Bożej.

6. Dziękujemy za złożone ofiary na prace prowadzone przez Parafię: pp. Dioniza i Bogumił Szwedowie z ul. Średniej 100 zł, p. Adam Zając z Kol. Trębaczów 50 zł oraz bezimiennie50 zł z Kol. Trębaczów, po 100 zł ze Stasina, z  ul. Górniczej, z Trębaczowa i ofiara bezimiennego Wincentego  1 000 zł.

Dziękujemy także za ofiary złożone we wrześniu przez Mieszkańców Wiosek:

 • Kol. Stara Wieś  cz. I          60 zł
 • Kol. Witaniów  cz. I            60 zł
 • Kol. Podzamcze cz. II       180 zł
 • Stara Wieś  cz. I                600 zł
 • Stara Wieś  cz. II               400 zł / za sierpień /
 • Stara Wieś  cz. III              390zł / za sierpień i wrzesień /
 • Stara Wieś  cz. IV             340 zł
 • Stasin cz. I                           40zł
  --------------------------------------------
  Razem                          2 070 zł

Bóg zapłać za złożone ofiary!

7. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. W NIEDZIELI tematem numeru: różańcowa tarcza - polecamy artykuły: o Nowennie Pompejańskiej, Różańcowy OIOM, Moc Różańca. W GOŚCIU NIEDZILNYM: Gdy Twoje dziecko traci wiarę, Różaniec ks. Dolindo i Jak nie dać się oszukać na wnuczka”.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Statystyka

Odsłon : 772608