Start Namaszczenie chorych

Namaszczenie chorych

Jeden spośród siedmiu sakramentów - sakrament namaszczenia chorych - przewidziany jest dla ciężko chorych. Chory lub ktoś z jego otoczenia wzywa kapłana, zwłaszcza gdy choroba zagraża życiu lub gdy siły chorego, np. z powodu jego wieku, bardzo opadły. Kapłan modli się wraz z domownikami za chorego.

Namaszcza jego czoło i ręce olejem świętym, wypowiadając przy tym słowa:

„Przez to święte namaszczenie niech Pan w swoim nieskończonym miłosierdziu wspomoże ciebie łaską Ducha Świętego. Amen.
Pan, który odpuszcza ci grzechy, niech cię wybawi i łaskawie podźwignie. Amen”.

Chory, który nie stracił przytomności, powinien też przyjąć sakrament pokuty i Komunię Świętą. Namaszczenie może być powtarzane przy każdym nawrocie ciężkiej choroby. 
O namaszczeniu chorych czytamy w Liście św. Jakuba: Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone (Jk 5, 14-15).

Sakrament Namaszczenia Chorych może być sprawowany wspólnie w kościele podczas uroczystej Mszy św. albo w domu chorego lub w szpitalu na życzenie chorego lub jego rodziny. 
W celu zaproszenia kapłana aby udzielił Sakramentu Namaszczenia prosimy o kontakt z kancelarią parafialną  pod numerem tel. 081 7523589

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Statystyka

Odsłon : 1339259